RSS-Feed Tips redaksjonen Påmelding nyhetsbrev Bildegallerier
Søk i RELEASE.no:

Steve Jobs, eplegründer. Nå blir hans liv film – og SF har kjøpt rettighetene.
Siste saker
Kinobransjen

Rask kjøring hele veien til toppen (23.05.2013)
Zentropa og Nordisk Film samarbeider om storfilmen "Røde Orm" (23.05.2013)
Kinotoppen: (20.05.2013)
Rolig på kinotoppen (26.04.2013)
Tom Cruise fra fremtiden rett til toppen (18.04.2013)

De ti siste nyhetene på RELEASE.no:
STERKE TITLER I Q3: PARAMOUNT (23.05.2013)
Rask kjøring hele veien til toppen (23.05.2013)
Zentropa og Nordisk Film samarbeider om storfilmen "Røde Orm" (23.05.2013)
Judas Priest "Epitaph"-konsert på DVD og Blu-ray (23.05.2013)
"Metro: Last Light" på spilltoppen (23.05.2013)
RELEASE.no klaget inn for PFU (20.05.2013)
Kinotoppen: (20.05.2013)
"The Sims 4" kommer på PC og Mac i 2014 (20.05.2013)
STERKE UTGIVELSER I Q3: STAR MEDIA (20.05.2013)
"Rive-Rolf" - på DVD, Blu-ray og 3D Blu-ray (20.05.2013)

Tips en venn om denne saken:



Kontrollspørsmål -
Hva er fire + fem?
Cannesinnkjøp hos SF

I en nyhetsmelding på sine nettsider forteller Svensk Filmindustri AB om hvilke filmer de har kjøpt inn under årets Cannesfestival.

Svensk Filmindustri (SF) i Norge og de øvrige nordiske SF-landene gikk til innkjøp av rettigheter på en rekke filmer under filmfestivalen i Cannes 2012, heter det i artikkelen.

Dette er titlene som ble innkjøpt i Cannes 2012, Europas mest anerkjente filmfestival. Filmene er i hovedsak fortsatt under produksjon, og premieredatoene blir satt på et senere tidspunkt, skriver selskapet videre.

Sin City 2: A Dame To Kill For er oppfølgeren til Sin City fra 2005, som med den første filmen står Robert Rodriguez og Frank Miller for regien. Innspillingen starter i september 2012. I Sin Citys innerste tarmer planlegger Dwight sin hevn over kvinnen som sviktet ham, Ava Lord, mens Nancy jobber hardt med å takle Hartigans død. På rollelisten finner vi bl.a. Mickey Rourke, Rosario Dawson, Jessica Alba og Michael Madsen, blant annet kjent som Mr. Blonde i Tarantino-klassikeren De hensynsløse.

A Long Way Down er filmatiseringen av den internasjonalt kjente forfatteren Nick Hornbys (High Fidelity) roman med den norske tittelen Fritt fall. Det humoristiske dramaet tar oss med til nyttårsaften i Toppers House, Nord-Londons mest kjente åsted for selvmord. Fire fremmede skal få erfare at handlingene hver av de har planlagt langt i fra er så private og ensomme som de hadde antatt. Tidligere Bond-skuespiller Pierce Brosnan spiller mot Toni Collette (I dine sko) og Into the Wild-stjernen Emile Hirsch.

Jobs er den biografiske spillefilmen om livet til den verdenskjente, avdøde Apple-visjonæren Steve Jobs, mannen bak storsuksesser som Mac-computeren, iPod, iPhone og iPad. Asthton Kutcher har fått rollen som Jobs. Innspillingen starter i juli 2012, i en film om mannen som utvikler seg fra egenrådig hippie på 70-tallet til verdens kanskje mest berømte hi-tech-guru noensinne.

SF har også kjøpt inn en annen film fra Sin City 2-regissør Robert Rodriguez, Machete Kills med Danny Trejo, Amber Heard, Mel Gibson og Jessica Alba. I tillegg er rettighetene på plass for norske Harald Zwart sin neste Hollowood-produksjon The Mortal Instruments samt Springbreakers og Mission: Blacklist.

Basert på SFs nyhetsartikkel.

John Berge / 11.06.2012

Del på Facebook:

RELEASE.no er et produkt fra NVHF Forlag AS © 2002-2013 All rights reserved
Design: YamaDesign.no
• Releaseplaner: Filmlex.no/Filminfo AS • Teknisk drift: Sveindal Consulting